- Als toernooiorganisatie hebben wij in 2020 na ons toernooi de samenwerking met de nu zittende Vice President YET International beëindigd. Bijna de gehele crew wenste na haar buitenproportioneel negatief gedrag in het finaleweekend niet meer met haar samen te werken.
- Vervolgens hebben wij als medeoprichter van de YET-tour dit de president van YET International medegedeeld. Verbazingwekkend was het voor ons dat het hem niet interesseerde. Eigen probleem, zoek het maar uit. Naar direct bleek omdat zij veel werk voor hem verzette. Wat hem goed uitkwam.
- Naar aanleiding van deze houding door de President heb ik als medeoprichter van de YET-tour mijn functie binnen het bestuur neergelegd. Een samenwerking met de nu zittende Vice President was na wat er heeft plaatsgevonden geen optie.
- Vervolgens kon ons toernooi in 2020/2021 in verband met Corona niet plaatsvinden.
- Voor 2021/2022 had de huidige Vice President op basis van onze onderleggers van YET Nederland haar eigen International toernooi voorbereid. Welke pal voor ons YET Nederland toernooi stond ingepland.
- Wij hebben, ondanks onze bedenkingen hierover, er niet op gereageerd omdat het eenieder vrij is om iets voor de jeugd te organiseren.
- Desondanks voelden wij ook dat de volgende stap toelating tot de YET-tour zou zijn. Deze poging is dan ook gedaan om twee toernooien per land toe te staan. Gelukkig is dit weggestemd door de deelnemende landen. Geen concurrentie binnen enig land. Poging één was dus mislukt.
- Ook onze tweede poging om te spelen in 2022 werd door Corona doorkruist. Balen, en dus gingen we op zoek naar een oplossing: verplaatsing naar begin mei als dit zou worden toegestaan door de Nederlandse Bowling Federatie (NBF).
- NBF zag hier geen problemen in en melden dit ons per e-mail. Helaas abusievelijk was deze mail zowel naar ons als ook aan de Vice President die voor haar eigen International toernooi ook deze vraag had uitgezet verzonden.
- De volgende stap vanuit ons zou dan richting de President zijn of wij het finaleweekend in het eerste weekend van mei zouden kunnen spelen. Doel is en was om de jeugd toch te laten spelen. Daar was uiteindelijk deze tour voor opgezet. Echter deze vraag hebben wij NOOIT kunnen stellen omdat wij gelijk een e-mail ontvingen van de President YET International waar ons nog niet gedane voorstel aan hem al van tafel was geveegd. Niet uit te voeren zo kort voor de finale.
- Deze e-mail bevatte ook een zeer duidelijk signaal dat het voor de jeugd duidelijk moest zijn als wij ons toernooi toch wilden spelen zij hier geen ranking punten konden halen. Bij niet zou hij dit zelf wel kenbaar maken aan de mogelijke deelnemers. Kortom geen sprake van meedenken in belang van de jeugd.
- Merkwaardig omdat het jaar ervoor wel is overwogen voor start seizoen 2021/2022 te spelen omdat dit toen in mei onmogelijk was. Het is maar of je de wil hebt in oplossingen te denken. Tenzij er een andere gedachte achter hangt.
- Dat deze reactie van de President YET International al bij ons binnenkwam voor wij de vraag hadden gesteld kan alleen maar door berichtgeving Vice President aan de president zijn. Want ook zij had om uitstel gevraagd. En dan zijn twee internationale toernooien kort op elkaar niet handig.
- Aangezien er niet is gecommuniceerd met de organisatie YET Nederland dan slecht een e-mail bericht op een niet gestelde vraag van ons aan hen inclusief een duidelijke dreiging aan ons om duidelijk te zijn hebben wij de deelnemers dit nagenoeg een op een medegedeeld.
- Als organisatie YET Nederland wilden wij wel maar wilden het DB YET International, lees President en Vice President hier niets van weten.
- En laat onze reactie op onze YET Nederland site waarop wij aan de deelnemers duidelijk hebben gemaakt dat niet wij als organisatie maar juist het DB van YET International hier problemen mee hadden, nu niet in goede aarde zijn gevallen bij het DB YET International, maar het waren wel de feiten. Geen woord aan gelogen.
- Tweemaal is het verzoek vanuit YET Nederland gedaan om “hoor en wederhoor en/of mediation” toe te passen. Door het DB YET International is hier geen gehoor /reactie aan gegeven.
- Nu hadden wij ons ineens “negatief” opgesteld om het op deze wijze naar buiten toe duidelijk te maken. Niet zij om het zonder gestelde vraag al van tafel te vegen. Dat was blijkbaar beleefd. Dus daar moesten, volgens het DB YET International, tegen ons passende maatregelen op genomen worden.
- Maar vooraf dat deze maatregelen werden uitgesproken kwam men ook tot het besluit om geen Finale te spelen dit seizoen??? Terwijl wij juist te horen hadden gehad dat ons toernooi geen doorgang kon vinden in verband met tijdgebrek naar de finale. Blijkbaar kunnen gedachten over de invulling snel veranderen.
- De overige organisaties werden geraadpleegd over een passende straf. Echter hebben wij niet kunnen vaststellen of zij uitsluiting hebben geadviseerd. In ieder geval niet in de reacties welke wij hebben gezien.
- Kort hierna kregen wij de mededeling dat het DB YET International had besloten ons uit de tour te zetten. Reden kunt u op de site van YET International lezen, NEGATIEVE houding!!! Wie was nou negatief???
Wel voor ons was het duidelijk dat zowel de President als de Vice President van ons af wilde.
En misschien is het maar goed ook, want laten wij eerlijk zijn met mensen die zo’n karakter hebben door alleen zichzelf belangrijk te vinden kom je niet veel verder als je echt iets wilt bereiken.